Spider Cephe, Transparan cephe giydirme ve cephelerde camı monte etmek için kullanılan 304 veya 316 kalitede uzun ve kısa olarak çeşitli geniş ürün yelpaze ve modelleri olan paslanmaz ürünlerdir.

Uygulama Alanları  genellikle dış cephelerin transparan bölümlerinde ve vitrin uygulamalarında cam montajlarında kullanılır.

Gerilimli tepe noktalarında rahatlama ve tutucu noktalarda etkili yük kısıtlaması. Ahi Paslanmaz üretimi olan cam tutucular geniş bir bağlantı elemanı yelpazesi sunar. Her türlü çözümü sağlayacak farklı fonksiyonlara sahip ürün Ahi Paslanmaz sisteminde vardır.

Cam, paslanmaz çelik veya epoksi boyalı demir taşıyıcı konstrüksiyon üzerine paslanmaz 4’lü, 3’lü, 2’li, 1’li çelik bağlantı elemanları (spider) ve paslanmaz rotiller ile monte ediliyor. Tutamaklar camın üzerine gelen stresi alıp çelik konstrüksiyona iletebilmek için hareket edebilen başlıklı olarak imal ediliyor.

Camın büyüklüğüne göre, statik hesap sonucu belirlenen kalınlıkta lamine, rodajlı, temperli cam kullanılıyor. Spider Cephe sistemlerinde camlar arasında kalan fuga boşlukları toz tutmayan silikon ile tekniğine uygun olarak dolduruluyor.

Spider Cephe Sistemleri
 
Transparan cephelerin uygulama amacı gün ışığından en iyi şekilde faydalanmak ve iç mekanın genişliğini sağlamaktır. Bu cephe türünde uygulanan cam rengi şeffaftır. Bu sayede hem içeriden hem de dışarıdan bakıldığında cepheye estetik ve zengin bir görünüş sağlar. Uygulama alanları çoğunlukla alışveriş merkezleri ve mağazalardır. Bu sayede müşterinin rahatlıkla iç mekanın görmesi de sağlanır. Modern cephelerde varzgeçilmez bir sistemdir.
 
Spider Cephe Sistemleri
Spider Cephe Sistemleri
Spider Cephe Sistemleri
Spider Cephe Sistemleri
Spider Cephe Sistemleri
Spider Cephe Sistemleri
 • Granit Seramik Klipsli Cephe Sistemi
 • Granit Seramik Klipsli Cephe Sistemi ~ 6,782

  Günümüzde granit seramik, gerek teknik özellikleri, gerekse binaya kazandırdığı estetik, prestij, minimum işletme maliyeti vb özellikleri nedeniyle dış cephelerde tercih edilen malzeme olmaya artarak devam etmektedir.


 • Kalesinterflex Cephe Sistemi
 • Kalesinterflex Cephe Sistemi ~ 6,552

  Kalesinterflex Çanakkale seramik grubunun ürettigi 3 mm et kalınlıgında arkası mesh kaplı bir seramik türü olup genis açıklıklarda bükümlü olarak uygulanabilir. Montaj sekli seramik yapıstırma sistemde oldugu gibi T profil üzerine tas silikonu ile uygulanabilir olmasıdır, seramikler arası istenildigi takdirde derz boslugu bırakılabilir yada alüminyum derz profili kullanılabilir.


 • Granit Seramik Askı Cephe Sistemleri
 • Granit Seramik Askı Cephe Sistemleri ~ 6,193

  Seramik askı sistem seramiklere montajdan önce yatayda askı profillerinin yapıstırılmasıyla baslar seramiklere yapıstırılan bu askı profilleri daha sonra T profiller üzerine montajlanan kenet profilleri üzerine asılarak montaj tamamlanır.


 • Kapaklı Cephe Giydirme Sistemleri
 • Kapaklı Cephe Giydirme Sistemleri ~ 5,755

  Kapaklı Giydirme Cepheye dıstan bakıldıgında yatay ve düsey cam derzlerinin oldugu kısımlarda genelde 5 cm genisliginde alüminyum kapak gözükür. Cam daha önceden montajı yapılmıs olan yatay ve düsey griyajlara dısarıdan alüminyum kapak altından alt baskı profilleriyle sabitlenir.


 • Kompakt Lamine Kaplama
 • Kompakt Lamine Kaplama ~ 5,154

  Kompakt lamine 30 mm et kalınlıgına kadar çıkabilen her iki tarafında UV ısınlarına, su v.b. tüm dıs hava kosullarına karsı direnci artırılmış dekoratif kagıt kaplı bir ahsaptır. Özellikle dogal görünüm ve estetik olarak tüm farklı dıs cephe malzemeleriyle beraber kullanılabilir.


 • Yarı Kapaklı Cephe Giydirme Sistemi
 • Yarı Kapaklı Cephe Giydirme Sistemi ~ 4,735

  Yarı Kapaklı Giydirme Cepheye dıstan bakıldıgında yatayda yada düseyde cam derzlerinin oldugu kısımlarda genelde 5 cm genisliginde alüminyum kapak gözükür. Cam daha önceden montajı yapılmıs olan yatay ve düsey griyajlara dısardan alüminyum kapak altından alt baskı profilleriyle sabitlenir. Çesitli görsel etkiler için farklı kapak tipleri mevcuttur.


 • Silikon Cephe Sistemleri
 • Silikon Cephe Sistemleri ~ 2,850

  Tamamen cam görünümü istendiğinde silikon cephe sistemler tercih edilir. Bu sistemde cam kasetler arasında ince (16mm) fuga boşlukları bulunur ve dışarıdan alüminyum görülmez.